Флеш і функціональність веб сайтів
У жовтні 2000 року один з найбільш шановних експертів у галузі юзабилити веб сайтів Якоб Нільсен відкрив військові дії на фронті «флеш-юзабилити»написав досить поверхневу, статтю «Флеш на 99% це погано». Нічого революційного не сказав, підтвердив стару істину: невміле використання технології здатний сильної ступеня її дискредитувати в очах потенційного користувача.
Незаісімо від демаршів експертів по функціональності веб сайтів, технологія продовжувала розвиватися і розширювати свої можливості. Вона вже пережила період дитинства, коли Флеш ролики використовувалися для Інтро станиць і в якості реклами. І ось настала ера створення закінчених веб сайтів, сайтів, чий интерфейс 100% побудований на технології Флеш.
Створення повноцінного сайту вже підпадає під юрисдикцію професіоналів в області інтерфейсів, які вирішують питання, пов'язані з функціональністю та зручністю експлуатації сайтів (юзабилити).
У зв'язку з цим, було б цікаво обговорити правила створення веб-сайтів, повністю створених на технології Флеш.
Правило 1. Не використовувати Флеш коли можна вирішити завдання сайту більш стандартними шляхами, в рамках усталених канонів дизайну і технологій для даного кола завдань. Не змушуємо відвідувачів встановлювати додаткове програмне забезпечення на його комп'ютер з причин вашого незнання або некомпетентності у вирішенні подібних завдань більш простими методами і технологіями. Наприклад, не варто використовувати Флеш, коли потрібно озвучивть натискання кнопки, зробити невелику анімацію, текстові ефекти, зробити те, що під силу DHTML.
Правило 2. Не відкривайте нове віконце для вашого Флеш-сайту. Користувач звик закривати вискакує вікна реклами задовго до їх завантаження. Якщо вам так необхідно його відкрити, не прибирають з нього статусні рядок і елементи навігації (кнопки стану вікна та ін.)
Якщо ж вашому дизайну настільки необхідно місце цих двох смужок екрана по 20 пікселів кожна, то не забудьте постачити вашого відвідувача всіма потеряннимі функціями інтерфейсу браузера.
Правило 3. У інтерфейс вашого нового Флеш-«оглядача» не забудьте включити кнопку «закрити вікно», віконце з відсотком завантаження (краще в кілобайтні еквіваленті, щоб юзерне гадав, чи це 5 Мб до нього вантажаться або у нього зв'язок зависла).
Правило 4. Створюючи дизайн вашого інтерфейсу, не забувайте його активні елементи виконувати в кольорі, відмінному від кольору всіх інших елементів, і кольором показувати зміну їх состоянія (натискання, перетягування). В ідеалі постачити курсор відповідними підказками, що виникають в момент перетину активних областей, і що дають користувачеві інформацію про те, що далі станеться при її активації. При переході від блоку до блоку вашого сайту зберігайте використані вами в начале колірні схеми, не змушуємо відвідувачів вчити все заново.
Правило 5. Якщо ваш сайт досить великий, розбиває його на блоки, відкривайте кожен новий розділ вашого сайту в наступному (або поточному) вікні браузера, змінюючи при цьому адреса країніци блоку. Це дозволить вашому посетителю ставити закладки на необхідні йому місця вашого сайту і повертатися до них повторно, минаючи всі попередньо завантажувані блоки.
Правило 6. Максимально мінімізуйте час завантаження модулів сайту --намагайтеся не перевантажувати елементи інтерфейсу повністю, довантажувати їх поблочно, по мірі запиту у вже завантажені оболонки інтерфейсу сайту. Оболонку сайту намагайтеся писати в окремому файлі, щоб при переході до іншого блоку сайту відбувалася її подгрузка з кеша браузера.
& nbsp; Правило 7. Створюючи повністю мультимедійний сайт, не забувайте, що ролики можуть бути переглянуті в офісі, де ваш техно саунд нежелателен, попередьте вашого користувача заздалегідь про звукових ефектах і дайте йому можливість швидко вимкнути звук, постачивши інтерфейссайту зрозумілою і легко находімой відповідної піктограмою. В ідеалі, було б добре, дати можливість людині вимкнути звук до завантаження ролика. Відключивши звук, не забудьте при цьому дублювати титрами звукові повідомлення на вашому сайті.
Правило 8. Правило 9. Збережіть час вашего відвідувача, подгружая великі текстові файли ззовні. Активніше користуйтеся системними шрифтами, робіть можливим виробляти виділення / копіювання або роздруківку великих фрагментів тексту. Не використовуйте шрифти менше 8 пунктів, і кольору, неконтрастние з фоном.
& nbsp; Правило 10. Ставте на першій сторінці скрипт, який би підвантажує варіант сайту саме для вирішення монітора вашого відвідувача. Використовуйте% співвідношення, задаючи розміри вікна сайту. Не пугайте його шестіпунктовимі шрифтами і 80% порожнього місця навколо вікна з інформацією.
Правило 11. Пам'ятайте: користувач прийшов на сайт не розважатися з новим інтерфейсом, і не вивчати її, а працювати - тобто виконувати ті завдання, для яких і призначений сайт (наприклад, знайти всю інформацію з тієї чи іншої теми, купити що -небудь, і т.д.).
sdfsdf
|